Куќа за реновирање, 12 км од море, поволна цена, село Видно, Каварна

Vidno, Бугарија – ID 9247
20,000 Евра
Површина 2500 m2
Достапно Нетипичен
Море 12 000 m
услуга 1 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Ви нудиме куќа за голема реконструкција во село Видно, на 12 км од Каварна и морето.

Имотот се наоѓа на главен пат, има струја, вода и септичка јама. Куќата е 100 м2, а дворот е 2500 м2. Со задоволство ќе помогнеме во реконструкција, мебел и опрема. Врвна цена!

Градот Каварна е пристанишен град во Бугарија и се наоѓа на карпестиот брег во северниот дел на бугарското крајбрежје на Црното Море. Населението е околу 12.000. Каварна е позната како „рок престолнина на Бугарија“ бидејќи секое лето на една сцена собира светски познати рок бендови. Во историскиот музеј Каварна се сместени наоди од 5-6 век од нашата ера. Изложени се наоди од тракиските племиња населени во регионот, од животот на Словените и Бугарите. Има комплетни удобности, продавници, ресторани, училишта, градинки, кафулиња, болници. Градот може да се пофали со добро одржувана градска плажа. Во близина се вистинските бисери на северниот брег, како што се Кејп Калиакра, Тјуленово, Балчик, Русалка, Шабла, Болата, Топола и многу други. Многу странци живеат во Каварна и неговата околина, вклучувајќи и неколку Чеси. Во околината на Каварна има и карпи, од кои има навистина неверојатен поглед на Црното Море. Во близина има и голем број на лековити топли извори. Тука ќе најдете и спа центар со лековита кал, кој има докажано влијание на мускулно-скелетниот систем.

број на спратови
1
Достапно
Нетипичен
Површина
2500 m2
Плац
2500 m2
Корисна површина
100 m2
Гаража
Да
Градежна површина
100 m2
Паркинг
Да
Продавница
12 km
Доктор
13 km
Кафетерија
13 km
Ресторант
11 km
Бар
13 km
Училиште/градинка
7 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00