луксузен пентхаус стан велнес и анти-старечки центар

Esentepe, Кипар – ID 7064
272,000 Евра
Површина 135 m2
Достапно 2+1
Спрат 2/2
Море 200 m
Состојба Во изградба
Сезона Годишна сезона
Ви претставуваме нов прекрасен проект од нашиот деловен партнер во прекрасната област Татлицу, Кипар.

Тоа е комплекс на здрав начин на живот. Проектот има многу пешачки патеки, велосипедски патеки, спортски терени, теретана, области за медитација и јога, но и ресторани, велнес, бањи и базени.

Моментално во овој проект нудиме пентхаус стан 2+1, ова се почетни цени, наскоро може да се очекува покачување.

План за отплата:

2000 фунти за две недели резервација
5000 фунти месечна резервација
35% депозит
65% од преостанатите средства доспеваат од март 2024 година
месечно, квартално до предавање во март 2027 година
На продажната цена ќе се додаде 5% данок на додадена вредност, кој потоа ќе се подели на поединечни плаќања

Додатоци во проектот:
Теретана
Амам - парна соба
Сауна
Покриен базен
Тениско игралиште
Центар за убавина
Ресторан
Пешачки патеки
Велосипедски правци
Пешачки патеки
Стоматолог
Исцелување/јога
Клиниките
во близина е светски познатиот голф клуб Корениум, кој е отворен во текот на целата година

Наплати надвор од: апарати и мебел, комунални услуги, правни услуги, дел од мебел и бела техника. Трансфер до сопственикот.

Во овој регион традиционално доминира солвентна клиентела од Западна Европа и Скандинавија, поради што киријата овде е поскапа отколку во другите региони.

За вкупната цена и процедурата, не двоумете се да не контактирате.

Први ви понудивме можност да инвестирате во недвижен имот во странство. Ние сме една од малите компании на островот која ќе ви ги обезбеди сите услуги пред и по продажбата, вклучувајќи го и изнајмувањето на вашиот имот. Внимателно изберете го партнерот, тоа ќе ви заштеди многу време и пари.

Ние самите поседуваме имоти и совршено го познаваме локалниот пазар. Ние ќе се грижиме за сите услуги пред и по продажбата, вклучувајќи го и изнајмувањето на вашиот имот.

Може и на рати

Интересира ме
Дополнително финансирање
Спрат
2
број на спратови
2
Достапно
2+1
Површина
135 m2
Корисна површина
75 m2
Тераса
60 m2
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
1 km
Доктор
8 km
Кафетерија
6 km
Ресторант
640 m
Бар
760 m
Училиште/градинка
3 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00