Луксузна куќа 4 соби со одлична градина, топ понуда, Тотана

Totana, Шпанија – ID 5473
Површина 3400 m2
Достапно 4+кк
Состојба Готово

Ние сме број еден на пазарот и експерти за вашиот недвижен имот во странство. Нашата цел е да претставиме атрактивни имоти во странство на чешкиот пазар. Дојдете со нас во Шпанија и искористете ја нашата инвестициска турнеја за да ги видите атрактивни имоти.

Воодушевени сме што можеме да ви го понудиме овој целосно уникатен имот со таван со греди, полн со карактер и вкусно продолжен од сегашниот продавач. Имотот има корист од подно греење, базен од 10x4 m, систем за наводнување. Се наоѓа на неколку минути возење од центарот на Тотана.

Сите сместувачки единици имаат три спални соби, сите со туш кабини и WC на долниот кат и се поставени на 3.400м2 земјиште и се целосно приватни.

Во имотот се влегува преку двојни порти што се отвораат на главната патека за пет автомобили што водат до предниот дел на имотот. Главната влезна врата води во дневната соба со таван со светла, светларник и камин за да се обезбеди ваша удобност во текот на целата година. Вратата што води од дневната соба води до помошна просторија со машина за перење и долниот тоалет и мијалник. Од другата страна на дневната соба, вратите се отвораат во пространата светла модерна кујна со голем број современи плакари и гранитни работни површини со доволно работен простор и придобивки од интегрирана машина за миење садови, слободен фрижидер замрзнувач, рингли со пет прстени на гас, плоча за готвење и Rangemaster двојна печка. Има подно грејач за масло што го загрева целиот овој простор.

Вратата води од кујната до голема трпезарија со прозорци напред и назад што ја прави лесна и воздушна просторија со решетка за вино и тавански светла. Од ова има корист и подното греење. На крајниот крај на трпезаријата, вратата води до областа на страничната тераса. Од трпезаријата, главните скалила водат до главниот апартман. Оваа соба дефинитивно го има факторот со типичен таван со купола Capilla за да можете да погледнете нагоре во ѕвездите, прозорците во црковен стил и подното греење. Модерната бања се состои од туш, тоалет, мијалник и огледало. Француските врати кои водат од главната спална соба се отвораат на голем балкон, совршено место за седење, релаксација и уживање во шпанското сонце додека уживате во неверојатниот поглед на Сиера Еспу&ntilde и далекусежните планини.

Врата води од трпезаријата до покриена тераса, идеална за релаксација. Од другата страна на терасовитиот простор е целосно независен апартман за гости/тинејџери. Се состои од спална соба со сопствена модерна туш кабина, која се состои од туш, WC и леген. Француските врати кои водат од спалната соба се отвораат на надворешна тераса со прекрасен поглед на градината и далечните планини, уште едно прекрасно место за седење и релаксација. Овој простор има и надворешно осветлување.

На имотот има дрвена куќа, која нуди дополнително независно сместување. Се состои од голема двокреветна спална соба со ѕиден електричен радијатор и сопствена бања со туш, WC, мијалник и загреана шина за пешкири. Од надворешната страна на дрвената куќа е подигната тераса за релаксација.

Има втора порта однадвор од имотот што се отвора на втора патека со простор за дополнителни три до четири автомобили или камперско комбе. Обемната градина напред, странично и задната страна е главно уредена и има голем број овошни дрвја, вклучувајќи смокви и грејпфрут и целосен систем за наводнување. На задната страна на имотот, патека води до подигнат базен од 10x4 m со асфалтирана површина идеална за релаксација. Има и доградба од тули и складиште за резервоар за нафта. Обемните градини имаат различни тераси кои се идеални за вечера под отворено небо.

Тотана е добро поврзана општина во југозападниот дел на регионот Мурсија, 45 километри од главниот град Мурсија, со приближно 30.000 жители. Сместено во подножјето на опсегот Сиера Еспуñ, вклучува рамни земјоделски рамнини и планински шуми покриени со борови дрвја кои создаваат различни природни ресурси кои придонесуваат за локалната економија и спаѓа во областа позната како Комарка. дел Бајо Гвадалентин.

број на спратови
2
Достапно
4+кк
Површина
3400 m2
Плац
3399 m2
Корисна површина
3398 m2
Тераса
Да
Базен
Да
Градежна површина
3397 m2
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
3 km
Доктор
3 km
Кафетерија
2 km
Ресторант
1 km
Бар
1 km
Училиште/градинка
1 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00