мезонета 4 соби, во близина на плажа, удобности на непосредна близина, Пуерто де Мазарон

Puerto de Mazarrón, Шпанија – ID 5820
140,000 Евра
Површина 118 m2
Достапно 4+кк
Море 700 m
Состојба Готово

Необичната мезонета со површина од 110 м2 е распослана на два ката, предна и задна тераса и веранда. Нејзината локација е идеална, многу блиску до плажа и сите удобности, 3 спални соби, 2 бањи, кујна, помошна просторија, складиште и скара.

На приземје имаме дневна соба, бања, спална и кујна.

Од кујната има влез во големиот двор, каде моментално имаме целосна бања и голема оставата, заедно со уште еден простор за техничкиот дел. Во станот има и печка на скара.

Салонот е простран и осветлен со директен пристап до предната тераса и верандата каде што можеме да уживаме во летните попладневни часови и вечера под отворено небо.

Има и една од трите спални на приземје. Дарежлив е и има вградена гардероба.

Од дневната соба до првиот кат водат скалила. Овде имаме екстра голема главна спална соба со вградена гардероба, балкон и практична тенда, како и трета спална соба. Исто така е пространа и светла со сопствен балкон и тенда. Добрата семејна бања го комплетира овој кат.

Запомнете дека овој дуплекс се наоѓа во Puerto de Mazarrón, блиску до сите удобности, супермаркети, аптека, медицински центар, кантини... сè за поудобен живот И само неколку минути од плажите, нема да треба автомобил!

Без сомнение, овде имате можност да стекнете имот за да уживате во сонцето и плажите за време на долгите викенди или како инвестиција, бидејќи нема проблем да се изнајмите во крајбрежјето.

Заливот Mazarrón е исто така идеална средина за активен туризам фокусиран на спортови на вода, со многу опции како што се едрење, спортски риболов или нуркање.

Mazarrón е една од традиционалните дестинации за сонце и плажа во регионот на Мурсија со повеќе од 35 километри крајбрежје, од кои повеќето се недопрени. Бројни плажи во заливот Мазарón се наградени со сино знаме благодарение на квалитетот на бањата и нејзините услуги.

Плажите на Mazarrón се Q сертифицирани за квалитет за следните плажи; Плажа Бах, плажа Болнуево, плажа Кастелар, плажа Нарес и засилувач; Плажата Рихуете.

Почитувани клиенти, Живееме во чудно време во кое многу отстапија од нормалното во последните години. Меѓутоа, во секоја лоша работа може да се најде нешто добро. Почнавме да ја користиме технологијата многу повеќе и научивме како да заштедиме време и ресурси на нашите клиенти. Во денешно време, секој од нас може да погледне на Google View (локации и блиска околина), YouTube (локација, најблиски плажи и атракции) и Booking (рецензии). Овие технологии, во комбинација со онлајн турнеја, помагаат да се погледне детално одреден имот во реално време и од удобноста на вашиот кауч. Имаме можност многу поадекватно да ги процениме плусовите и минусите на имотот. Веќе не треба да се нагласуваме за физички преглед и да земаме белешки за секој имот што е прегледан. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас.

број на спратови
2
Достапно
4+кк
Површина
118 m2
Плац
116 m2
Корисна површина
117 m2
Тераса
Да
Градежна површина
110 m2
Продавница
240 m
Доктор
430 m
Кафетерија
110 m
Ресторант
190 m
Бар
150 m
Училиште/градинка
210 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00