Модерни 2 спални со убав поглед на море, одлична локација, Саранда, Албанија

Саранда, Албанија – ID 8497
105,000 Евра
Површина 75 m2
Достапно 2+кк
Спрат 2/5
Море 50 m
Состојба Готово
Ви нудиме убав и многу пријатен стан со поглед на море, со површина од 2 соби, во Саранда, Албанија. Со вкупна површина од 75 м2. Се наоѓа на вториот кат. Распоредот е влезен хол, дневна соба со кујна, спална соба, бања со тоалет и балкон. Декорацијата е многу софистицирана и модерна со мали допири и детали кои прават да се чувствувате како дома. Овој имот се наоѓа во близина на хотелот Bougainville Resort and Spa, многу популарен во областа Саранда. Идеална за краткорочно или долгорочно изнајмување, плажата е на само 2 минути пешачење (50 метри од морето). Ова место нуди многу тивка средина далеку од вревата и во исто време блиску до сите главни делови на градот.

Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас.

Саранда е еден од најшармантните градови на албанската ривиера, а во текот на летните месеци изгледа како половина од Тирана да се преселува овде за да ужива во раздвижената плажа и попрометниот ноќен живот покрај неговото раздвижено морско шеталиште. Она што некогаш беше заспано рибарско село, сега е просперитетен град, и иако Саранда изгуби голем дел од својот шарм во изминатите две децении, таа задржа голем дел од својата харизма. Саранда е одлична основа за истражување на блиските плажи како што се Пулебардат, Паскурат, Манастири итн. или можете да ги посетите плажите Ксамил и Бутринт на светското наследство на УНЕСКО ако имате сопствено возило или можете да користите такси или јавен превоз. Името на градот доаѓа од Аја Саранда, ран манастир посветен на 40 светци; неговите бомбардирани остатоци (вклучувајќи некои преживеани фрески) сè уште се високо на еден рид над градот. Но и малиот замок Лекурси, кој нуди прекрасен поглед и добар ресторан или манастирот Свети Ѓорѓи, многу добро сочуван и реставриран. Градот се викал Порто Еда во 1940-тите за време на Втората светска војна по ќерката на Мусолини. Саранда има добри врски со бродови за крстарење кои доаѓаат од целиот свет и Крф (грчкиот град пред Саранда), во лето е полна со туристи од нордиските земји или источноевропските земји поради климата, храната и убавината.

Ако не сте избрале од сегашната понуда, не е важно. Знаеме да работиме со побарувачка и стручно ќе го најдеме вашиот стан од соништата за вас!
Спрат
2
број на спратови
5
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
75 m2
Корисна површина
75 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
40 m
Доктор
660 m
Кафетерија
260 m
Ресторант
60 m
Бар
50 m
Училиште/градинка
410 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00