Модерни 3 соби со поглед на море, одлична локација, 50м од море, врвна цена, Драч, Албанија

Драч, Албанија – ID 5150
130,000 Евра
Површина 87 m2
Достапно 3+кк
Спрат 3/5
Море 50 m
услуга 12 Евра За месец
Состојба Готово
Ви нудиме нов, модерно опремен апартман со поглед на море од 3 соби во Драч, Албанија. Со вкупна површина од 87 м2. Се наоѓа на трет кат, во зграда со лифт. Распоредот е влезен хол, дневна со кујна, спална соба, трпезарија, бања со тоалет и балкон со убав поглед на морето. Новата зграда во која се наоѓа станот се наоѓа на околу 50м од шеталиштето и море. Добра локација каде се наоѓаат некои од најдобрите хотели како „Фафа Премиум“. Овде ќе најдете се што ви треба за удобен одмор: продавници, училишта, ресторани и кафулиња, салони за убавина, клиники и друго. Препорачуваме турнеја!
Надоместокот за одржување е од 8 до 12 евра месечно.

Можете да најдете повеќе понуди за недвижнини на нашата веб-страница на Mojenemovitostumore.

Ние се грижиме за управувањето со имотот од А до Ш. Можете да се потпрете на нас во сите погледи.

Купувањето на нашата врска не завршува, туку само започнува.

Тимот МНМ

Лоциран на 34 километри од главниот град Тирана, крајбрежниот град Дурачи е дом на најголемото пристаниште во Албанија - и е еден од најстарите градови во земјата. „Вечниот град“ на Јадранот има 3000-годишна историја. Поради својата долга историја, градот е природно полн со антички археолошки локалитети и наоди, вклучувајќи го и познатиот амфитеатар на римскиот император Адријан, чиј капацитет од 15.000 седишта го прави вториот по големина амфитеатар на Балканот. Стариот град бил опкружен со ѕид, од кој една третина сè уште стои. Самиот Цезар некогаш одел по древните патеки кои ја преживеале историјата. Драч е фантастична дестинација за љубителите на историјата и уметноста: зад Археолошкиот музеј, посетителите можат да го истражуваат Етнографскиот музеј, кој беше дом на познатиот актер Александар Моиси, и уметничката галерија на централно место. Драч е идеален и за оние кои сакаат да се релаксираат покрај морето, бидејќи неговите песочни плажи и бројните ресторани со прекрасен поглед на Јадранот прават совршен одмор.

Ако не сте избрале од сегашната понуда, не е важно. Знаеме да работиме со побарувачка и стручно ќе го најдеме вашиот стан од соништата за вас!
Спрат
3
број на спратови
5
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
87 m2
Корисна површина
87 m2
Балкон
Да
Продавница
140 m
Доктор
7 km
Кафетерија
100 m
Ресторант
50 m
Бар
130 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00