Наместен 3 соби со поглед на море, две купатила, голема тераса, Кафе

Kavarna, Бугарија – ID 10001
130,000 Евра
Површина 125 m2
Достапно 3+кк
Спрат 1/4
Море 600 m
услуга 1,410 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Ви нудиме простран стан со површина од 3 соби, со вкупна површина од 125 м2 со голема тераса со прекрасен поглед на море. Станот се наоѓа на приземје од четири ката во комплексот Калиакрија Ресорт. Распоред: ходник, дневна со кујна, две спални соби, две купатила со тоалети и пространа тераса со прекрасен поглед на море. Станот се продава комплетно наместен со мебел и опрема според сегашните дотографии. Ресортот Калиакрија е свртен кон југ и се наоѓа во срцето на таканаречената бугарска ривиера за голф, со можеби најдобриот и најживописниот поглед наоколу. Апартманите имаат поглед на теренот за голф Тракиски карпи, како и заливот Каварна, кој се протега од Кејп Калиакра до Албена и Златните Песоци. Ресортот Калиакрија е дизајниран од шпански архитекти познати по своите луксузни вили на Коста дел Сол, како и од бугарски архитекти, комбинирајќи го докажаниот концепт на медитеранскиот брег со локалниот бугарски архитектонски стил. Дрвени перголи, огради од ковано железо, топли бои, згради меѓу поплочени камени патеки, зелени градини. Одморалиштето има: 24-часовна рецепција; два големи надворешни базени со дел за деца и уште три помали надворешни базени со лежалки, шатори и чадори, бар покрај базен, два ресторани, конференциска сала, фитнес, центар за здравје и рехабилитација, самопослуга, покуќнина и основни производи, детско катче , круг -часовно физичко обезбедување. Блиску до терени за тенис и голф.

Надоместокот за одржување е 1410 евра годишно.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Ние се грижиме за управувањето со имотот од А до Ш. Можете да се потпрете на нас во сите погледи.

Купувањето на нашата врска не завршува, туку само започнува.

Тимот МНМ

Топола е тивко рекреативно село кое доживеа брз развој во последниве години - голем број инвеститори купија земјиште и изградија многу рекреативни комплекси со забавни и спа центри. Посебно интересна е вилата зона на селото. Инфраструктурата е многу добро развиена - патишта во многу добра состојба, сите модерни удобности. Најголемиот терен за голф на брегот на Северното Црно Море „Црно Море Рама“ и уште два терени за голф се наоѓаат во непосредна близина.

Селото е богато со минерални води и глина, што е одличен предуслов за развој на бањскиот туризам. Областа е еколошки чиста, далеку од големи индустриски претпријатија.

Кафе 7 км

Балчик 14 км

Албена 31 км

Златни песоци 41 км

Спрат
1
број на спратови
4
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
125 m2
Корисна површина
110 m2
Тераса
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
1 km
Доктор
5 km
Кафетерија
5 km
Ресторант
60 m
Бар
770 m
Училиште/градинка
5 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00