Неверојатен пентхаус со приватен базен, Хациенда дел Аламо, Шпанија

Hacienda del Alamo, Шпанија – ID 6952
107,450 Евра
Површина 76 m2
Достапно 3+кк
Спрат 1/2
Море 28 000 m
Состојба Готово
Овој неверојатен пентхаус со две спални соби, две купатила свртен кон југ со отворен поглед ги вклучува сите апарати, клима уред, голема приватна тераса со многу атрактивен базен од 1,50 x 1,50 m2 со палубата за релаксација и заеднички базен, градини и тениски игралишта. Имотот се продава комплетно наместен.

Безбедносна врата води во влезниот хол и понатаму во пространа кујна со сите апарати и голема мермерна работна плоча со отворен бар и изведени врати во дневната соба и трпезаријата. Многу практичната перална е директно поврзана со кујната, каде што се наоѓа машината за перење, преку стаклена врата. Големата дневна и трпезарија, во која се влегува преку двократни врати, овозможува одлично чувство за простор и удобно живеење, а има и директен пристап до големата тераса со сопствен приватен базен.

Оттаму вратата води во ходникот, од кој има пристап до двете спални и двете бањи.

Лесната и воздушна главната спална соба со сопствена сопствена соба има големи вградени гардероби, а бањата има двојна суета со мермерна покривка, бања со туш кабина и вграден екран за туширање. Оваа спална соба има директен пристап до тераса со базен. Гостинската спална соба е со многу добра големина и нуди многу простор за складирање благодарение на вградените гардероби и прозорците од подот до таванот што овозможуваат максимална светлина во оваа спална соба. Оваа спална соба е веднаш до целосната бања со туш.

Терасата, која се поврзува и со дневната соба и со главната спална соба, е одличен надворешен простор за уживање во стилот на живот на отворено, со базен и различни простори за релаксација. Има и вградено седење и многу простор за трпезариска маса и столици. Базенот е идеален за разладување во лето, а во постудените месеци ќе бидете задоволни што базенот може да се загрева, идеален за моменти на релаксација.

Hacienda del Álamo е едно од најголемите голф одморалишта во Шпанија. Се наоѓа помеѓу Картагена и Мурсија. Hacienda del Álamo има се што ви треба за да уживате во животот. Комплексот има широк спектар на првокласни спортски објекти, вклучувајќи терен за голф со 18 дупки и академија за голф, спортски комплекс со игралишта за фудбал и рагби, тениски терени, терени за весла, боречка зелена и комплекс за повеќе спортови. Главниот клуб има прекрасен поглед на комплексот и нуди ресторан со медитеранска кујна, бар и тераси. Други капацитети вклучуваат базени, игралишта и велосипедска патека. Срцето на комплексот е шпанско село со живописни улици со неколку продавници, кафулиња и ресторани само што ве чекаат.
Спрат
1
број на спратови
2
Достапно
3+кк
Површина
76 m2
Корисна површина
74 m2
Тераса
Да
Продавница
4 km
Доктор
4 km
Кафетерија
190 m
Ресторант
210 m
Бар
190 m
Училиште/градинка
4 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00