Неверојатна можност, голема градежна парцела, Ла Мајада

Mazarrón, Шпанија – ID 5440
109,995 Евра
Површина 51304 m2
Море 16 000 m

Прекрасна можност да купите голема парцела со остатоци од куќа.

Оваа парцела делумно има корист од природното наводнување од водите на Рамбла де Каете, лоцирана јужно и западно од парцелата. Неговата вкупна површина е 51304м2

Земјиштето се наоѓа помеѓу Ла Када Хонда и Лос Лардинес. Како што беше претходно споменато, на имотот има остатоци од недвижен имот; еднокатна зграда со фасада од 14 м2. Се состои од куќа и трем.

Иако се работи за рурална локација, плажите на Пуерто де Мазарон, Болнуево и слично се на само дваесетина минути со автомобил.

Селото Ла Мајада, со околу двесте жители, има црква, ресторан и бар и локална продавница што работи од нечија куќа, плус здравствен дом. Постојат бројни пешачки и велосипедски патеки во и околу областа кои ви даваат можност да ја откриете прекрасната фауна и флора.

Градот Мазарон е оддалечен девет километри и ги има сите локални удобности што би ги очекувале во еден град, вклучувајќи пошта и градско собрание.

Ла Мајада е приближно четириесет и пет минути возење од меѓународниот аеродром Мурсија (Корвера) и Аликанте приближно еден час и петнаесет минути.

Почитувани клиенти, Живееме во чудно време во кое многу отстапија од нормалното во последните години. Меѓутоа, во секоја лоша работа може да се најде нешто добро. Почнавме да ја користиме технологијата многу повеќе и научивме како да заштедиме време и ресурси на нашите клиенти. Во денешно време, секој од нас може да погледне на Google View (локации и блиска околина), YouTube (локација, најблиски плажи и атракции) и Booking (рецензии). Овие технологии, во комбинација со онлајн турнеја, помагаат да се погледне детално одреден имот во реално време и од удобноста на вашиот кауч. Имаме можност многу поадекватно да ги процениме плусовите и минусите на имотот. Веќе не треба да се нагласуваме за физички преглед и да земаме белешки за секој имот што е прегледан. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас.

Површина
51304 m2
Продавница
5 km
Доктор
5 km
Кафетерија
4 km
Ресторант
1 km
Бар
1 km
Училиште/градинка
4 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00