Нискоенергетска луксузна вила 4+1 со базен покрај море во Кипар

Pafos, Кипар – ID 9333
450,000 Евра
Површина 235 m2
Достапно 4+1
Море 2 000 m
Состојба Во изградба
Сезона Годишна сезона

Дали сакате безбедно да ги заштитите вашите финансии од инфлација? Дали барате имот во Кипар директно од инвеститорот? Вие сте на вистинското место. Кај нас не плаќате провизија за посредување во бизнисот, ние сме претставници на инвеститорот, купувате директно од продавачот. Ние сме број еден на пазарот со повеќе од 1000 задоволни клиенти покрај морето, проверете ги нашите критики. Следете ги нашите инвестициски тури на нашата веб-страница.

Пафос е туристички центар на европскиот дел на островот и моментално многу потенцијално место за инвестирање. Во градот во моментов се градат два американски универзитети, а кириите се зголемени. Има неколку светски познати голф клубови, а аеродромот е оддалечен само 30 минути од нашите проекти. Недалеку од проектите се наоѓа најголемиот воден парк во градот.

Овој проект е извонредна комбинација на елеганција, функционалност и внимание на деталите.

Комплексот се состои од колекција од 19 внимателно дизајнирани вили со 3 спални соби кои можат да се пофалат со хармоничен спој на традиционални и модерни архитектонски елементи.

Секоја вила на парцела од 300 до 370 м2 нуди можност за поврзување на приватен базен, што уште повеќе го зголемува шармот на имотот.

Следниве елементи се наведени во спецификацијата на проектот и во приложените цени:

Подови од италијанско производство

Пространа дневна, трпезарија и кујна

Подно греење со вода

Факултативен базен

VRV клима уред кој нуди ефикасна и приспособлива контрола на климата

Високи тавани и високи врати во сите соби

Фотоволтаичен систем со моќност од 6,3 kW

Комплетна топлинска изолација која обезбедува енергетска ефикасност категорија А

Алуминиумски прозорци што штедат енергија

Систем за притисок на вода и филтер за вода под кујнските кабинети

Бањи опремени со удобни тушеви, безбедносно стакло и ѕидни тоалети

Приватен покриен паркинг за 2 коли

Безбедносен систем со аларм и систем за камера

Скара на ниво на кујна со простор за забава на отворено.

Електрична порта за автомобили и опрема за полнење електрични автомобили

Вилата располага со три спални соби, две бањи и тоалет, две тераси, базен, спининг просторија, помошна просторија, градина на покривот со прекрасен поглед на море и планина, пергола, прекрасен простор за седење во градината, визбата и многу повеќе.

Луксузниот пакет на апарати и мебел е 40.000 € + ДДВ.

Доколку сакате базен за вилата, цената е 20.000 € + ДДВ

Цените вклучуваат базен, VRV клима, подно греење, аларм, електричен капија/полнач.

Ние самите поседуваме имоти и совршено го познаваме локалниот пазар. Ние целосно ќе обезбедиме изнајмување, управување, реконструкција, доградба, исто така ќе ви помогнеме со се што ви треба по преносот на сопственоста.

број на спратови
2
Достапно
4+1
Поглед на море
Да
Површина
235 m2
Плац
310 m2
Корисна површина
150 m2
Тераса
84 m2
Лоѓија
Да
Гаража
Да
Базен
Да
Градежна површина
250 m2
Паркинг
Да
Подрум
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
990 m
Доктор
1 km
Кафетерија
1000 m
Ресторант
180 m
Бар
1 km
Училиште/градинка
550 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00