Одлична куќа со 3 спални соби со базен и апартман за гости, Кампосол

Camposol, Шпанија – ID 5469
Површина 450 m2
Достапно 3+кк
Море 15 000 m
Состојба Готово

Ние сме број еден на пазарот и експерти за вашиот недвижен имот во странство. Нашата цел е да претставиме атрактивни имоти во странство на чешкиот пазар. Дојдете со нас во Шпанија и искористете ја нашата инвестициска турнеја за да ги видите атрактивни имоти.

Искористете ја можноста да играте голф во текот на целата година, благодарение на локацијата на куќата ќе уживате во топлината и неограничената можност за играње голф дури и во зимските месеци.

Ви нудиме прекрасна и добро дизајнирана вила во стилот на Роза на парцела од 450 м2 со приватен базен од 7х4 м2, делумно климатизирана и солариум на покривот со неверојатен поглед. Има лесен и воздушен конзерваториум/салон за сонце. Тоа е, исто така, само една кратка прошетка до баровите, рестораните и локалните удобности на Лос Паласиос, Сектор А. Вилата исто така има корист од алармен систем.

До влезната врата се пристапува со скали до подигната предна тераса која е делумно двојно застаклена и е додаден покрив за да се создаде лесна и светла конзерваториум. Тоа е одличен простор за уживање во текот на целата година и ви дава дополнителен флексибилен простор за живеење. Моментално се користи како сончева соба и има придобивки од тавански вентилатор и ѕиден електричен радијатор. Вториот дел од предната тераса е отворен и обезбедува пријатна тераса за вечера под отворено небо и прекрасен поглед; има тенда за засенчување. Имотот користи и режа и ролетни.

При влегување во вилата, лево има трпезарија и десно пространа дневна. Бидејќи е двострана соба, има многу природна светлина и одлично чувство за простор. Салонот има корист од тавански вентилатор и горилник на пелети и електричен ѕиден радијатор за да ви биде удобно без оглед на сезоната. Трпезаријата има двојна контрола на климатизацијата. Од дневната соба поминува низ сводот на кујната. Кујната е добро поставена и нуди многу простор за складирање и работен простор. Има електрична печка и плоча за готвење, фрижидер замрзнувач и машина за миење садови. Има и работна површина која ја одвојува кујната од трпезаријата и практичен тавански вентилатор за ладење.

Од дневната соба има коридор со пристап до туш/тоалет за гости и две двокреветни соби со посебни кревети. Туш кабината се состои од катче за туширање, низок тоалет и мијалник со мијалник. Сегашниот продавач исто така го користи ова како простор во кој има машина за перење. Во втората спална соба има вградена гардероба, тавански вентилатор и ѕиден електричен грејач. Главната спална соба има вградени гардероби, тавански вентилатор и ѕиден електричен грејач. Целосно опремената бања што води кон главната спална соба се состои од када, мијалник со W.C под леген и загреана шина за пешкири.

Имотот се наоѓа на многу што речиси и да нема потреба од одржување. Напред е дел шиндра / дел поплочен простор со разни дрвја и грмушки. Настрана е базен од 7x4m2 со плочки околу базенот, идеален за уживање во шпанското сонце и вечера под отворено небо. Од страната на имотот има патека за паркирање надвор од патот, а во продажбата на куќата е вклучена и Toyota Rav 4 (автоматски управувач од десната страна). Имотот има и подрум кој е поплочен и има струја и има машина за перење и сушење.

Скалите од страната на куќата водат до голема тераса за сонце на покривот која е опремена со плочки што не се лизгаат и може да се пофали со прекрасен поглед на планината. Постои, исто така, горниот шкаф од тули што го користат сегашните продавачи како спална соба со лизгачки дворни врати. Ова е пријатна просторија со многу светлина и има придобивки од двојната климатизација. Има и кујна опремена со тули со фрижидер и микробранова печка и туш кабина која се состои од туш, WC и слив (котелот исто така се наоѓа во оваа област) што го прави овој простор целосно самостоен и идеален за гостински апартман/адолесцент. Самиот солариум може да се пофали со прекрасен поглед на планините. Има и пригоден шкаф за складирање и два плакари за складирање на долниот кат.

Имотот се наоѓа во мирна област на секогаш популарниот терен за голф Residential Camposol и има два трговски центри и детски парк за да се забавува целото семејство. Camposol е исто така само 30 минути возење од меѓународниот аеродром Корвера Мурсија и 1 час возење од аеродромот Аликанте, што ви го олеснува патувањето според вашите соништа.

број на спратови
2
Достапно
3+кк
Површина
450 m2
Плац
449 m2
Корисна површина
448 m2
Тераса
Да
Базен
Да
Градежна површина
447 m2
Паркинг
Да
Продавница
930 m
Доктор
690 m
Кафетерија
450 m
Ресторант
450 m
Бар
450 m
Училиште/градинка
5 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00