Одлични 2 соби на живописна локација, девствена природа, помеѓу Бјала/Обзор

Byala/Obzor, Бугарија – ID 9353
72,000 Евра
Површина 61 m2
Достапно 2+кк
Спрат 2/5
Море 150 m
услуга 12 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово

Ви нудиме стилски и функционално опремен стан со 2 соби на тивка и живописна локација помеѓу градовите Обзор и Бјала, на само 150 метри од плажата. Станот се наоѓа на втор кат и се состои од влезен хол, дневна со кујна и трпезарија, спална соба, бања со тоалет и тераса. Зградена површина е 54 м2, вкупна површина 61 м2. Од прозорците на станот и од терасата има живописен поглед на околината, кој му овозможува на човекот уморен од метежот и вревата на модерната метропола да ужива во природата и мирот.

Станот се продава со мебел и квалитетна техника за домаќинство. Во завршните работи во станот се користени висококвалитетни материјали. Секоја соба е опремена со моќен клима уред.

Комплексот ги има сите услови за удобен престој, развиената инфраструктура на одморалиштето, одлична клима и многу повеќе ве очекуваат овде.

Одличен стан кој обезбедува висок стандард на живеење и рекреација.

Комплексот се состои од шест идентични петкатни згради опремени со висококвалитетни лифтови.

Во пространиот заштитен простор на комплексот има голем длабок базен за возрасни, детски базен, бар, прекрасно детско игралиште со различни содржини, рекреативен простор со скара, одбојкарско игралиште, пинг-понг, паркинг. многу.

Комплексот се наоѓа многу блиску до една од најубавите плажи на Црното Море, која е оддалечена само 150 метри од областа каде што почиваат само жителите од областа. Плажата, како и просторот за базенот, се опремени со лежалки и чадори, кои жителите на комплексот можат да ги користат потполно бесплатно.

Комплексот е лоциран така што неговите жители имаат постојан пристап до инфраструктурата на околните одморалишта: кафулиња, ресторани, продавници, фитнес и спа центри на блиските апартхотели, кои се наоѓаат на само 500 метри од комплексот.

Комплексот се наоѓа помеѓу два меѓународни аеродроми - 50 км од аеродромот во Варна и 60 км од аеродромот во Бургас, до кој може да се стигне со трансфер, такси и редовни автобуси кои сообраќаат на секои 30 минути. На само 2 километри од комплексот се наоѓаат градовите Бјала и Обзор - популарни одморалишта каде секоја година доаѓаат илјадници туристи.

Комплексот е опкружен со уникатен природен пејзаж. Блиските планински падини и плажите на Црното Море го прават комплексот идеално место за одмор во секое време од годината. Недалеку од кампусот, во близина на градот Обзор, започнува планински венец со прекрасен пејсаж. Областа е во непосредна близина на земјиштата на шумскиот фонд. Одлично место за поврзување со природата, бидејќи е опкружено со борова шума, море, бескрајни полиња и планини.

Надоместокот за одржување е 12 €/м2 годишно.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

До комплексот може лесно да се стигне од аеродромите во Варна и Бургас со трансфер, такси или редовни автобуси кои сообраќаат на секои 30 минути. Од аеродромите во Варна или Бургас, растојанието до комплексот е само 60 километри, а патувањето трае помалку од еден час. Можете да пристигнете во вашиот стан во секое погодно време и да уживате во зајдисонцето покрај морето со чаша вкусно локално вино. Во непосредна близина на комплексот се наоѓа хотел со четири ѕвезди со барови, ресторани, бањи, вода и спортска забава. Целата оваа инфраструктура може да ја користат жителите на комплексот. Целата урбана инфраструктура е на 3 минути возење од комплексот во одморалиштата Обзор и Бјала, каде што можете да најдете се што ви треба за удобен живот и одмор: продавници, кафулиња, ресторани, банкарски канцеларии, стадион, спортови на отворено, училиште. , градинка, аптеки, поликлиника итн. Доколку е потребно, друштвото за управување ќе ви помогне да го изнајмите станот во ваше отсуство. Заработете до 10% годишно од трошоците за домување годишно со изнајмување стан. За се ќе се погрижи друштвото за управување. Ќе можете да дојдете во вашиот стан кога ви одговара и во исто време да заработите дополнителни приходи со издавање на станот за остатокот од времето. Бјала е административен центар лоциран во централниот дел на бугарското крајбрежје помеѓу два меѓународни аеродроми - 50 километри од аеродромот во Варна и 60 километри од аеродромот во Бургас. Градот нуди се што ви треба за удобен семеен одмор и целогодишно живеење: продавници, банка, болница, училиште, пошта, ресторани и кафулиња, салони за убавина, стадион и друго. Брегот се карактеризира со комбинација на морски доводи, плажа со должина од над 6 километри, песочни дини и живописни бели карпи. Бјала е познат и по својот центар за производство на вино.

Спрат
2
број на спратови
5
Достапно
2+кк
Површина
61 m2
Корисна површина
54 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Продавница
1 km
Доктор
2 km
Кафетерија
1 km
Ресторант
480 m
Бар
260 m
Училиште/градинка
3 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00