Пефкохори стан со поткровје, центар на градот

Pefkochori, Грција – ID 9429
107,000 Евра
Површина 47 m2
Достапно Нетипичен
Спрат 2/2
Море 200 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона

Ново реновиран стан идеален за изнајмување или летно живеење на престижна локација во близина на плажа. Мезонетата е на 2 ката и може да се пофали со 47 м2, со дневен простор и отворена кујна, комплетно опремена бања и спална соба на поткровје. Станот е неодамна комплетно реновиран и е во првобитна состојба и клуч на рака. Сопственикот ќе го остави целиот мебел и електрични апарати.

Пефкохори е село со варосани куќи опкружено со цитруси и маслинови градини кое се протега до популарното одморалиште на плажата Торонискиот залив. Во летниот период, туристите ги привлекуваат можностите за нуркање, возење со падобран, но и прошетки и поглед на зајдисонце од ресторани или традиционални таверни кои нудат медитерански деликатеси. Вечерта се организираат музички изведби со грчка и српска музика во баровите и клубовите. Опциите за купување вклучуваат продавници што продаваат рачно изработени сувенири како накит и ликер од лимон.

Целосно ќе обезбедиме изнајмување, управување, реконструкција, доградба, ќе ви помогнеме со се што ви треба по преносот на сопственоста.

Спрат
2
број на спратови
2
Достапно
Нетипичен
Површина
47 m2
Корисна површина
47 m2
Балкон
Да
Продавница
20 m
Доктор
30 m
Кафетерија
0 m
Ресторант
0 m
Бар
80 m
Училиште/градинка
0 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00