Пентхаус 3 соби, 50 м од море, две веранди, Драч, Албанија

Драч, Албанија – ID 4969
118,000 Евра
Површина 240 m2
Достапно 3+кк
Спрат 5/5
Море 50 m
услуга 12 Евра За месец
Состојба Готово
Ви нудиме пријатен пентхаус со 3 соби со голема веранда во Драч, Албанија. Со вкупна површина од 240 м2 со вклучена веранда. Пентхаусот се наоѓа на петти кат, во зграда без лифт. Распоредот е влезен хол, дневна со кујна, две спални соби, бања со тоалет, два пространи балкони и две чардаци со значителен простор, за можност за дополнителни соби, дневни соби и сл. Пентхаусот се продава со вклучен мебел и опрема според фотографиите. Зградата во која се наоѓа пентхаусот се наоѓа на околу 50 метри од морето. Овде ќе најдете се што ви треба за удобен одмор: продавници, училишта, ресторани и кафулиња, салони за убавина, клиники и друго.
Надоместокот за одржување е од 8 до 12 евра месечно.

Можете да најдете повеќе понуди за недвижнини на нашата веб-страница на Mojenemovitostumore.

Ние се грижиме за управувањето со имотот од А до Ш. Можете да се потпрете на нас во сите погледи.

Купувањето на нашата врска не завршува, туку само започнува.

Тимот МНМ

Лоциран на 34 километри од главниот град Тирана, крајбрежниот град Дурачи е дом на најголемото пристаниште во Албанија - и е еден од најстарите градови во земјата. „Вечниот град“ на Јадранот има 3000-годишна историја. Поради својата долга историја, градот природно е полн со антички археолошки локалитети и наоди, вклучувајќи го и познатиот амфитеатар на римскиот император Адријан, чиј капацитет од 15.000 седишта го прави вториот по големина амфитеатар на Балканот. Стариот град бил опкружен со ѕид, од кој една третина сè уште стои. Самиот Цезар некогаш одел по древните патеки кои ја преживеале историјата. Драч е фантастична дестинација за љубителите на историјата и уметноста: зад Археолошкиот музеј, посетителите можат да го истражуваат Етнографскиот музеј, кој беше дом на познатиот актер Александар Моиси, и централно лоцираната уметничка галерија. Драч е идеален и за оние кои сакаат да се релаксираат покрај морето, бидејќи неговите песочни плажи и бројните ресторани со прекрасен поглед на Јадранот прават совршен одмор.

Ако не сте избрале од сегашната понуда, не е важно. Знаеме да работиме со побарувачка и стручно ќе го најдеме вашиот стан од соништата за вас!
Спрат
5
број на спратови
5
Достапно
3+кк
Површина
240 m2
Корисна површина
240 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Продавница
4 km
Доктор
5 km
Кафетерија
3 km
Ресторант
1 km
Бар
3 km
Училиште/градинка
590 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00