Прекрасен пентхаус со 3 соби со прекрасна локација и поглед на море и Крф, Саранда, Албанија

Саранда, Албанија – ID 5067
375,000 Евра
Површина 340 m2
Достапно 3+кк
Спрат 9/9
Море 150 m
Состојба Готово
Ви нудиме прекрасен пентхаус со прекрасна локација во близина на главниот пат во Саранда, 3 соби со фантастичен поглед на море, во Саранда, Албанија. Вкупната површина е 340 м2. Се наоѓа на 9 кат од вкупно 9, во зграда со лифт. Распоредот е влезен хол, дневна соба со камин, две спални соби, две бањи со тоалет и пространа веранда со поглед на градот и островот Крф (Грција). Овој имот има целосен поглед на море и од дневната и од спалните соби. Пентхаусот се продава ненаместен, но ние ќе ви помогнеме да го опремите брзо и лесно. Околината на зградата е многу тивка и претежно населена со семејства. Зградата од 2012 година во која е сместен пентхаусот е со висококвалитетна завршница и има лифт. Се наоѓа на околу 150 m од морето. Идеална локација во близина на продавници и ресторани. Ориентација: исток-запад.

Ние се грижиме за управувањето со имотот од А до Ш. Можете да се потпрете на нас во сите погледи.

Купувањето на нашата врска не завршува, туку само започнува.

Тимот МНМ

Саранда е еден од најшармантните градови на албанската ривиера, а во текот на летните месеци изгледа како половина од Тирана да се преселува овде за да ужива во раздвижената плажа и попрометниот ноќен живот покрај неговото раздвижено морско шеталиште. Она што некогаш беше заспано рибарско село, сега е просперитетен град, и иако Саранда изгуби голем дел од својот шарм во изминатите две децении, таа задржа голем дел од својата харизма. Саранда е одлична основа за истражување на блиските плажи како што се Пулебардхат, Паскурат, Манастири итн. или можете да ги посетите плажите Ксамил и Бутринтот на светското наследство на УНЕСКО ако имате сопствено возило или можете да користите такси или јавен превоз. Името на градот доаѓа од Аја Саранда, ран манастир посветен на 40 светци; неговите бомбардирани остатоци (вклучувајќи некои преживеани фрески) сè уште се високо на еден рид над градот. Но и малиот замок Лекурси, кој нуди прекрасен поглед и добар ресторан или манастирот Свети Ѓорѓија, многу добро сочуван и реставриран. Градот се викал Порто Еда во 1940-тите за време на Втората светска војна по ќерката на Мусолини. Саранда има добра врска со бродовите за крстарење кои доаѓаат од целиот свет и Крф (грчкиот град пред Саранда), во лето е полна со туристи од нордиските земји или од источноевропските земји поради климата, храната и убавината.
Спрат
9
број на спратови
9
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
340 m2
Корисна површина
340 m2
Тераса
Да
Продавница
160 m
Доктор
220 m
Кафетерија
90 m
Ресторант
130 m
Бар
30 m
Училиште/градинка
450 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00