Прекрасен пентхаус со поглед на море и огромна тераса, Бенидорм, Шпанија

Benidorm, Шпанија – ID 6147
223,000 Евра
Површина 170 m2
Достапно 4+1
Море 1 100 m
Состојба Готово

Ви нудиме прекрасен пентхаус со 170 м2, 3 двокреветни спални соби, посебна кујна, голема дневна и тераса од 70 м2 со поглед на море и планина. Во соседството на Колонија де Мадрид, тој е многу блиску до спортскиот центар, општинскиот базен, училиштата Нуњез де Балбоа, Аитана и Баутиста Ледо. Исто така е многу блиску до медицинските центри, пазарот, социјалниот центар José Llorca Llinares, супермаркетите, месарниците, баровите, зелкариите, банките и сите видови продавници од секаков вид. Само 5 минути од плажата Пониенте. Блиску до областа Пониенте, новиот парк Фојетес и зелените површини со борови шуми на само 5 минути од хотелот. Веднаш до него има трамвајска станица (воз Аликанте - Денија).

број на спратови
6
Достапно
4+1
Поглед на море
Да
Површина
170 m2
Плац
170 m2
Корисна површина
145 m2
Тераса
70 m2
Градежна површина
170 m2
Продавница
40 m
Доктор
70 m
Кафетерија
90 m
Ресторант
80 m
Бар
80 m
Училиште/градинка
150 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00