Прекрасна 3+1 со поглед на море и 150м до плажа, Бенидорм, Шпанија

Benidorm, Шпанија – ID 6086
185,000 Евра
Површина 55 m2
Достапно 3+1
Спрат 9/12
Море 150 m
Состојба Готово

Го нудиме на продажба овој прекрасен стан со поглед на морето и градот Бенидорм. Станот 3+1 со површина од 55м2 се наоѓа на 9-ти кат опслужуван од четири лифтови, има светла дневна соба, мала опремена кујна целосно независна од другите соби, две спални соби и комплетно опремена бања. Покрај тоа, станот има вградени гардероби за оптимизирање на вашиот простор за складирање. Имотот нуди импресивен поглед на морето. Има заедничка градина во која можете да го искористите убавото време и заеднички базен за да се разладите во лето. Овој стан се наоѓа на лесно пристапна улица и има заеднички паркинг простор.

Се наоѓа во незаменлива област со сите потребни услуги во близина: супермаркет MasyMas, Dialprix, бифе, ресторани, банки, аптека, училиште Lope de Vega и Serra Gelada (Sierra Helada), амбулантски и медицински центри и Rincón-Aid Office de Loix , Mercadillo и Mercaloix, Imed Levante Hospital, Mundo Mar, Benidorm Palace, Aqualandia, многу добри меѓуградски автобуски врски до другите плажи во областа како што се Алтеа или Ел Албир. И само 5 минути пешачење од песочната плажа на Леванте.

За повеќе информации, не двоумете се да не контактирате, со задоволство ќе ви помогнам!

Почитувани клиенти, Живееме во чудно време во кое многу отстапија од нормалното во последните години. Меѓутоа, во секоја лоша работа може да се најде нешто добро. Почнавме да ја користиме технологијата многу повеќе и научивме како да заштедиме време и ресурси на нашите клиенти. Во денешно време, секој од нас може да погледне на Google View (локации и блиска околина), YouTube (локација, најблиски плажи и атракции) и Booking (рецензии). Овие технологии, во комбинација со онлајн турнеја, помагаат да се погледне детално одреден имот во реално време и од удобноста на вашиот кауч. Имаме можност многу поадекватно да ги процениме плусовите и минусите на имотот. Веќе не треба да се нагласуваме за физички преглед и да земаме белешки за секој имот што е прегледан. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас.

Еден од најважните фактори при изборот на вашиот нов дом е изборот на вистинската локација за вас.

Спрат
9
број на спратови
12
Достапно
3+1
Поглед на море
Да
Површина
55 m2
Корисна површина
53 m2
Паркинг
Да
Продавница
90 m
Доктор
280 m
Кафетерија
10 m
Ресторант
20 m
Бар
80 m
Училиште/градинка
150 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00