Прекрасна куќа со поглед на теренот за голф, Кампосол, Шпанија

Camposol, Шпанија – ID 10143
230,000 Евра
Површина 608 m2
Достапно 4+кк
Море 15 000 m
Состојба Готово

Ви нудиме вила со 4 соби.

Неверојатна вила во стилот на Кармен на парцела од 608м2 со фантастична тераса со поглед на југ, зрели градини, поглед на теренот за голф и голем базен од 10х4м2.

До влезната врата се пристапува преку конзерваториум свртен кон југ со клима уред и тавански вентилатор. Оваа сончева соба има дневен простор со камин, трпезарија и канцеларија. Веднаш до зимската градина, до кујната, има отворена тераса со тенда, која дава можност за дополнителна сенка при вечера на отворено. При влегување во вилата има мал ходник кој води до пространа дневна соба со клима уред, ѕидни електрични радијатори и камин. Од ходникот има и комплетно опремена модерна кујна. Врата на крајот од кујната води до терасата. Оттаму, скалите водат до базенот. Скалите ве водат до солариумот на покривот со спектакуларен поглед на теренот за голф и околните планини и селата. Има и голем шкаф за складирање.

Има три двокреветни соби со добра големина со теписи. Главната спална соба има две вградени гардероби со стаклени огледала, клима уред и надградена сопствена бања со загреана шина за пешкири. Оваа спална соба има пристап до друга тераса со поглед на базен, втората спална соба исто така има вградени гардероби со стаклени огледала, клима и вентилатор на таванот. Третата спална соба има вградена гардероба со стаклени огледала, клима и тавански вентилатор. Има доволно простор за дополнителен мебел доколку е потребно. Бањата за гости располага со туш кабина со заоблени стаклени врати и загреана шина за пешкири.

Парцелата е 608 м2 со зрели градини со чакал и асфалтиран пат до страната на парцелата со декоративен ѕид што го дели овој простор од градината. Во задниот дел има базен од 10х4м2 со покривка и поплочена тераса за сонце. Подигнатите градинарски ѕидови обезбедуваат приватност. Градината има различни места за седење и карактеристики, вклучувајќи голема прекрасна дрвена пергола со поглед на базенот.

Има голема градинарска барака со отворен тоалет покрај базенот. Има и надворешен туш, надворешно осветлување и многу шкафови за складирање, вклучувајќи барака за алати и барака за велосипеди.

Имотот се наоѓа во тивка област во рамките на секогаш популарниот Golf Residential Camposol, кој има корист од два трговски центри со мноштво локални удобности плус медицински центар, аптека и центар за заедницата и се разбира терен за голф со 18 дупки и клуб.

Camposol е 15-минутно возење од прекрасните плажи на Средоземното Море и прекрасното пристаниште Пуерто де Мазарон. Меѓународниот аеродром Мурсија (Корвера) е помалку од 30 минути возење, а аеродромот Аликанте е приближно 1 час.

број на спратови
1
Достапно
4+кк
Површина
608 m2
Плац
606 m2
Корисна површина
607 m2
Тераса
Да
Базен
Да
Градежна површина
600 m2
Паркинг
Да
Продавница
640 m
Доктор
830 m
Кафетерија
640 m
Ресторант
500 m
Бар
670 m
Училиште/градинка
6 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00