Прекрасна вила, 55 m од плажа, Неа Скиони

Nea Skioni, Грција – ID 9428
555,000 Евра
Површина 1100 m2
Достапно 5+кк
Море 55 m
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Уникатна вила во совршена состојба со 140 м2 станбена површина. Во оваа двокатна куќа, имаме прекрасна одлична локација на плажата во Неа Скиони, која се смета за најдобра област во популарната област Касандра. Има одлична локација со директен пристап до плажата и е на непосредна близина на сите услуги и продавници на ова шармантно рибарско село.

Влегуваме во куќата преку прекрасна внатрешна тераса, идеална за ручеци и вечери надвор во целосна приватност, која дава пристап до прекрасен влезен хол. На овој простор му претходи пространа дневна-трпезарија со тераса и пријатен поглед на морето. Куќата може да се пофали со 4 спални соби, имаме и кујна со трпезарија, комплетно опремена со најдобри материјали и отворајќи во истата дневна соба и 2 полни бањи. Вилата може да се пофали со прекрасна градина од 1100 година со белведер за живеење на отворено, приватен паркинг што може да се заклучува, целиот мебел од висока класа, електрични апарати, соларни панели, складиште и многу повеќе.

Неа Скиони е мало, рибарско пристаниште во Термајскиот залив. Познат е по својата популарна плажа и ресторани кои нудат свежо подготвена морска храна. Продавниците за сувенири продаваат локален мед и маслиново масло. Патеките низ крајбрежните борови шуми водат до урнатините на античкиот град Скионе и до фрескоживописната црква Панагија Фанеромени од 16 век.

Целосно ќе обезбедиме изнајмување, управување, реконструкција, доградба, ќе ви помогнеме со се што ви треба по преносот на сопственоста.

број на спратови
2
Достапно
5+кк
Поглед на море
Да
Површина
1100 m2
Плац
1100 m2
Корисна површина
140 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Градежна површина
140 m2
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
2 km
Доктор
7 km
Кафетерија
2 km
Ресторант
2 km
Бар
2 km
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00