Прекрасни 2 соби, поглед на море, пространа тераса, ниска такса за одржување, Бјала

Byala, Бугарија – ID 4006
79,000 Евра
Површина 85 m2
Достапно 2+кк
Спрат 4/4
Море 900 m
услуга 5 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово

Нудиме стан со 2 соби со поглед на море во центарот на Бјала. Станот се наоѓа на четврти кат од четири ката, се состои од влезен хол, пространа дневна со кујна и трпезарија, две тераси со пристап од дневна соба, спална соба и бања. Од прозорците на дневната соба и терасата се гледа прекрасен поглед на морето и градот.Корисната површина на станот е 74 м2, вкупната површина е 85 м2. Станот е комплетно наместен и опремен со се што ви треба, вклучувајќи клима и вградени апарати (фрижидер, машина за миење садови, рерна, рингла, аспиратор). Во зградата има лифт. На покривот има огромна панорамска тераса која може да ја користат жителите на зградата. Станот има многу погодна локација во однос на градската инфраструктура - на непосредна близина на супермаркет, продавници, кафулиња, игралишта, градинка и училиште, поликлиника, аптека, интернет провајдер, плажа и други. Оддалеченоста од плажата е 900 метри.

Станот е погоден за целогодишно живеење, како и за рекреација и изнајмување. Надоместокот за одржување на заедничките простории е 5 евра/м2 годишно. Многу квалитетен имот по добра цена! Препорачуваме!

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

На 150 метри од комплексот се вршат археолошки ископувања на доцноантичката тврдина - според прелиминарните проценки станува збор за културен слој со урнатините на храмот и градбите во негова близина од V-III век п.н.е. Во 2012 година таму беше откриен уникатен златен прстен со минијатурен модел на ротонда над Светиот гроб, кој датира од 6 век од нашата ера. Интересен настан беше откривањето на градби кои датираат од 5-6 век од нашата ера. Според археолозите станува збор за мала винарија која му припаѓала на манастирот. Овие ископувања се курирани и спонзорирани од Европската Унија. За промоција и зачувување на ископувањата на Кејп Свети Атанасиј веќе се издвоени околу 3 милиони евра, што несомнено позитивно ќе се одрази на натамошниот развој на регионот. Капелата Св. Атанасиј се карактеризира со уникатна микроклима - во лето секогаш дува слаб ветер, никогаш не е исцрпувачки жешко. На гребенот има платформа за гледање со неверојатен поглед на морето. Подножјето на балканските планини одамна се ценети по својот лековит воздух. Комбинацијата на морски и планински воздух создава лековит букет кој помага во лекувањето на астмата и другите белодробни заболувања. Населението на градот Бјала е околу 3000 луѓе. Во зима, градот не умира, како некои одморалишта, туку продолжува да го живее својот одмерен живот. Благодарение на погодната локација на градот Бјала, тој е лесно достапен од два големи приморски града - Варна и Бургас. До аеродромот во Варна е 50 км по добар и правилен пат, до аеродромот Бургас - околу 60 км. Во близина на Бјала се прекрасни и познати диви плажи - Кара Дере и Иракли. Во лето тука се одржуваат музички фестивали со незаборавна атмосфера. А природата овде обезбеди толку неверојатни пејзажи што мемориската картичка на вашиот фотоапарат постојано ќе се полни.

Бјала е административен центар лоциран во централниот дел на бугарското крајбрежје помеѓу два меѓународни аеродроми - 50 километри од аеродромот во Варна и 60 километри од аеродромот во Бургас. Градот нуди се што ви треба за удобен семеен одмор и целогодишно живеење: продавници, банка, болница, училиште, пошта, ресторани и кафулиња, салони за убавина, стадион и друго. Брегот се карактеризира со комбинација на морски доводи, плажа со должина од над 6 километри, песочни дини и живописни бели карпи. Бјала е познат и по својот центар за производство на вино.

Спрат
4
број на спратови
4
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
85 m2
Корисна површина
74 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Продавница
280 m
Доктор
240 m
Кафетерија
5 km
Ресторант
40 m
Бар
40 m
Училиште/градинка
140 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00