Прекрасни 3 соби со поглед на море и во прва линија, Midia Grand Resort, Aheloy

Aheloy, Бугарија – ID 9132
93,000 Евра
Површина 92 m2
Достапно 3+кк
Спрат 5/6
Море 30 m
услуга 10 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Прекрасен луксузен апартман во прва линија и со поглед на море! Нудиме на продажба уникатен 3-собен стан со вкупна површина од 92 м2, сместен на петти кат од шест ката во приватниот комплекс Мидија Гранд Ресорт во Ахелој, Бугарија. Распоредот на станот е влезен хол, дневна со кујна, две спални соби, бања со тоалет и тераса со прекрасен поглед на море. Комплексот во кој се наоѓа станот е стилски комплекс за одмор во првата линија покрај морето, на 100 метри од најдолгата плажа (12 км) помеѓу градовите Варна и Бургас. Во исто време, тоа е на неколку минути од комерцијалниот дел на Ахелој со ресторани и кафулиња. Се состои од две згради со приземје и шест станбени ката со југоисточна експозиција и вкупно 359 станови. Погледите се на реката Ахелој и Црното Море, како и на одморалиштата Поморие и Равда. Комплексот нуди добро одржувани зелени површини и опуштена атмосфера. Има модерен дизајн и заеднички простории, удобни и стилски апартмани и широк избор на удобности и услуги. Комплексот сега е во функција преку целата година. Сопствениците и нивните гости се достапни во комплексот:

• 24-часовна рецепција, услуга во соба и обезбедување

• Два ресторани (национална кујна, рибен ресторан)

• Лоби бар и кафе

• Игралиште

• Деловен центар со пристап до интернет

• Игралиште

• Надворешен базен со детски дел, бар покрај базен, џакузи

• Центар за фитнес и масажа

• Фризерски и козметички салон

• Бесплатен паркинг за сопствениците и гостите

• Изнајмување на автомобили

• Перење алишта

Надоместокот за одржување е 10,5 €/m2 годишно.

Многу добра понуда, препорачливо!

Нашата најголема гордост се нашите задоволни клиенти.

Повторно и повторно го зајакнуваме нашиот престиж и сигурност со давање стручни совети и споделување мислења со нашите клиенти кои се долгорочни корисници на недвижен имот што успешно го купиле според планот на ветениот датум.

Во секој случај со кој управуваме, не само што се грижиме за вас и даваме професионални совети, туку и додаваме вредност на вашиот живот и придонесуваме за подобрување на вашата економска состојба, благодарение на доброто вложување на вашите пари.

Нашата врска не завршува со купување, туку само започнува! Ние сме ваши соседи и партнери, а не само за целиот период на сопственост на вашата избрана недвижност.

Заштитете ги вашите пари од мега-инфлација со паметно инвестирање во сопствен имот покрај морето. Цените во Бугарија се сè уште половина во споредба со другите земји од ЕУ.

Почитувани клиенти, Живееме во чудно време во кое многу отстапија од нормалното во последните години. Меѓутоа, во секоја лоша работа може да се најде нешто добро. Почнавме да ја користиме технологијата многу повеќе и научивме како да заштедиме време и ресурси на нашите клиенти. Во денешно време, секој од нас може да погледне на Google View (локации и блиска околина), YouTube (локација, најблиски плажи и атракции) и Booking (рецензии). Овие технологии, во комбинација со онлајн турнеја, помагаат да се погледне во многу детали одреден имот во реално време и од удобноста на вашиот кауч. Имаме можност многу поадекватно да ги процениме плусовите и минусите на имотот. Веќе не треба да се нагласуваме за физички преглед и да земаме белешки за секој имот што е прегледан. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас.

Приморското одморалиште Ахелој е познато по мирната атмосфера, зелените паркови, градините и лозјата. Од античкиот град Несебар и врвното одморалиште на Балканот - Сончев Брег е на само 5 минути возење. Ахелој е директно поврзан со Бургас (29 км) и можете да стигнете до аеродромот со редовни автобуски линии и минибуси. Поморие, кое е оддалечено 9 километри, е меѓу најдобрите места за бањски туризам благодарение на неговата лековита кал извлечена од соленото езеро. Заливот Поморие е популарна дестинација за љубителите на јахта, едрење и риболов.

Спрат
5
број на спратови
6
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
92 m2
Корисна површина
80 m2
Балкон
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
330 m
Доктор
3 km
Кафетерија
1 km
Ресторант
160 m
Бар
1 km
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00