Прекрасни 4 соби со поглед на море и планина, на 100м од море, погодни за изнајмување, Саранда, Албанија

Saranda, Албанија – ID 5209
148,000 Евра
Површина 140 m2
Достапно 4+кк
Спрат 7/8
Море 100 m
Состојба Готово

Mojenemovitostumore обезбедува комплетна услуга, од ракување со документација, преводи, правна поддршка, трансфер на енергија и последователно плаќање на оперативни такси, до изнајмување вклучувајќи трансфер од аеродром, пријавување и одјавување на гости, чистење со перење и пеглање на постелнина , рекламирање на Booking и бесплатно на веб-страницата на компанијата, управување и редовни контроли на имотот, вршиме реновирање според желбите на клиентите и доградба. Ние правиме се што им треба на нашите клиенти по преносот на сопственоста.

Огласената цена ги покрива сите трошоци поврзани со завршувањето на процесот за купување на недвижен имот, вклучувајќи правни услуги, нотарски такси (нотарски даноци, данок на трансфер) и такса за зачувување на адвокатот.

Ви нудиме прекрасен стан со 4 соби кој се наоѓа на само 100 метри од плажа со страничен поглед на море во Саранда, Албанија. Вкупната површина е 140 м2. Се наоѓа на 7 кат од 8, во зграда со лифт. Овој прекрасен имот е идеален за оние кои сакаат постојано да живеат во Саранда, благодарение на огромните простори што ги нуди ова место. Распоредот е влезен хол, голема дневна со кујна, три големи спални соби, две купатила со тоалет и два балкони, едната е поврзана со спалната соба со поглед на планините Саранди, а другата со дневната соба. Имотот располага со комплетно опремена кујна и спална соба како и аголна софа во дневната соба. Идеален е за сезонско изнајмување бидејќи лесно може да се подели на: две спални за парови и една спална соба за деца. Друга спална соба може да се користи како соба за перење. Областа е многу тивка и пристапот до плажата е еден од најголемите предности што ги има овој имот, на само 3 минути пешачење (100м) ќе ја најдете најблиската плажа.

Ориентација: југоисток

Енергетска класа: А+

Инвестирајте во земја во развој со многу поволни услови и Јадранот со прекрасни плажи како Хрватска. Сега е вистинското време. Дали сакате да ги заштитите вашите финансии од инфлација? Дали сакате да се забавувате и да заработувате пари во исто време? Ние сме чешки с.р.о. со долгогодишно искуство. За изборот ќе дадеме стручни и фер совети. Ќе се погрижиме купувањето на вашиот избран имот да биде непречено и без грижи. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Го следиме мотото - Нашата врска не завршува со купување, туку само започнува. Ќе ви понудиме широк спектар на постпродажни услуги (изнајмување, одржување, реконструкција...). Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас.

Саранда е еден од најшармантните градови на албанската ривиера, а во текот на летните месеци изгледа како половина од Тирана да се преселува овде за да ужива во раздвижената плажа и попрометниот ноќен живот покрај неговото раздвижено морско шеталиште. Она што некогаш беше заспано рибарско село, сега е просперитетен град, и иако Саранда изгуби голем дел од својот шарм во изминатите две децении, таа задржа голем дел од својата харизма. Саранда е одлична основа за истражување на блиските плажи како што се Пулебардхат, Паскурат, Манастири итн. или можете да ги посетите плажите Ксамил и Бутринтот на светското наследство на УНЕСКО ако имате сопствено возило или можете да користите такси или јавен превоз. Името на градот доаѓа од Аја Саранда, ран манастир посветен на 40 светци; неговите бомбардирани остатоци (вклучувајќи некои преживеани фрески) сè уште се високо на еден рид над градот. Но и малиот замок Лекурси, кој нуди прекрасен поглед и добар ресторан или манастирот Свети Ѓорѓија, многу добро сочуван и реставриран. Градот се викал Порто Еда во 1940-тите за време на Втората светска војна по ќерката на Мусолини. Саранда има добра врска со бродовите за крстарење кои доаѓаат од целиот свет и Крф (грчкиот град пред Саранда), во лето е полна со туристи од нордиските земји или од источноевропските земји поради климата, храната и убавината.

Ако не сте избрале од сегашната понуда, не е важно. Знаеме да работиме со побарувачка и стручно ќе го најдеме вашиот стан од соништата за вас!

Спрат
7
број на спратови
8
Достапно
4+кк
Поглед на море
Да
Површина
140 m2
Корисна површина
140 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
220 m
Доктор
240 m
Кафетерија
80 m
Ресторант
100 m
Бар
80 m
Училиште/градинка
390 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00