пространа селска куќа 6 соби, голема парцела, Ел Раигуеро

Totana, Шпанија – ID 5458
292,995 Евра
Површина 17500 m2
Достапно 6+кк
Море 37 000 m
Состојба Готово

Ние сме број еден на пазарот и експерти за вашиот недвижен имот во странство. Нашата цел е да претставиме атрактивни имоти во странство на чешкиот пазар. Дојдете со нас во Шпанија и искористете ја нашата инвестициска турнеја за да ги видите атрактивни имоти.

Ви нудиме на продажба одлична куќа лоцирана во Ел Раигуеро, мало село помеѓу Ел Паретон и Тотана, тоа е прекрасна пространа селска куќа изградена пред 16 години и може да се пофали со неверојатен панорамски поглед на планините и селата.

Во пространиот светол и воздушен салон се влегува преку стабилната влезна врата. Во задниот дел од собата има двојни стаклени врати кои се отвораат на задната тераса со живописен поглед на градина и планина. Од дневната соба десно, вратите водат до спалните соби 1,2,3,4 и семејната бања.

Главната спална соба има дворни врати што водат до терасата и има плакар со многу простор за складирање и сопствена бања. Спалните соби 2, 3 и 4 се сите двокреветни со вградени гардероби, од кои две имаат дворни врати кои водат до предната тераса со поглед на градината. Семејната бања се состои од WC, када со туш, мијалник.

Кујната е целосно опремена, пространа и воздушна со голем број на крем шкафови надополнети со гранитни работни површини. Во средината на кујната е остров со електрична печка со вентилатор и електрична индукциона плоча со хауба. На другиот крај од кујната има прозорец со поглед на задната градина и планините. Вратата води до помошна просторија со гранитна работна плоча, во која се сместени низа бела техника, вклучително и машина за перење. Вратата од помошната соба води до пространата 5-та спална соба, која може да се користи како апартман за баби/тинејџерски, има туш кабина и поглед на задната градина, а исто така има и свој посебен влез. Десно од кујната има посебна трпезарија со поглед кон задната градина и туш кабина со тоалет.

Надворешниот преден дел на имотот има влезна порта, преден трем идеален за одмор и уживање во медитеранската клима/и градина и патека со 6 автомобили. На задниот дел на имотот има тераса идеална за вечера под отворено небо со поглед на градината и далечните планини. На парцела со површина од 17.500 м2 има доволно простор за користење на парцелата како што сакате; идеален за одгледување коњи или добиток плус простор за базен и тениско игралиште. Објектот ги има сите цевководи за поставување на парно греење и посебна градежна парцела со површина од 248 м2 со темели за друга куќа, со одобрение за градба.

Неверојатен имот што мора да го видите.

Почитувани клиенти, Живееме во чудно време во кое многу отстапија од нормалното во последните години. Меѓутоа, во секоја лоша работа може да се најде нешто добро. Почнавме да ја користиме технологијата многу повеќе и научивме како да заштедиме време и ресурси на нашите клиенти. Во денешно време, секој од нас може да погледне на Google View (локации и блиска околина), YouTube (локација, најблиски плажи и атракции) и Booking (рецензии). Овие технологии, во комбинација со онлајн турнеја, помагаат да се погледне детално одреден имот во реално време и од удобноста на вашиот кауч. Имаме можност многу поадекватно да ги процениме плусовите и минусите на имотот. Веќе не треба да се нагласуваме за физички преглед и да земаме белешки за секој имот што е прегледан. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас.

Меѓународниот аеродром Регион де Мурсија е оддалечен околу 29 километри.

број на спратови
1
Достапно
6+кк
Површина
17500 m2
Плац
17498 m2
Корисна површина
17497 m2
Тераса
Да
Градежна површина
17495 m2
Паркинг
Да

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00