Пространи 2 соби со голема тераса, прва линија, комплекс Silver Beach, Бјала

Byala, Бугарија – ID 9989
77,000 Евра
Површина 105 m2
Достапно 2+кк
Спрат 1/6
Море 50 m
услуга 10 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Нудиме на продажба простран 2-собен стан кој се наоѓа на прва линија во луксузниот станбен комплекс Silver Beach во мирниот и живописен приморски град Бјала. Станот се наоѓа на прв кат и се состои од влезен хол, пространа дневна со кујна и трпезарија, пространа спална соба, бања со тоалет, посебен тоалет и пространа тераса со пристап од двете соби.

Градежна површина е 82 м2, вкупна површина 105 м2.

Станот се продава со мебел и бела техника.

Станбениот комплекс Silver Beach, во кој се наоѓа станот, се наоѓа на прва линија до море, е одлично одржуван и ги има следните содржини: два базени за возрасни и деца, простор за релаксација со лежалки и чадори, теретана. , соба за игри, конференциска сала. Во зградата има лифт. Надоместокот за одржување е 10 €/м2 годишно.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Ние се грижиме за управувањето со имотот од А до Ш. Можете да се потпрете на нас во сите погледи.

Купувањето на нашата врска не завршува, туку само започнува.

Тимот МНМ

Градот Бјала се наоѓа на границата на областите Варна и Бургас, речиси подеднакво оддалечен од окружните градови Варна (56 км) и Бургас (70 км). Најблискиот град Бјала е Обзор, кој е оддалечен само 5 километри. Брегот на селото се карактеризира со комбинација на карпестиот брег, мали заливи, плажи со песочни дини. Летниот туризам привлекува многу луѓе. Во последните години туристичката сезона е продолжена, почнувајќи од почетокот на мај и трае до септември. Денес, Бјала е просперитетен бугарски град благодарение на неговото напредно производство на вино. Овде се произведува одличното вино Dimyat. Тоа е и приморско одморалиште. Природните ресурси го одредуваат развојот на градот како центар на полноправно морски туризам. Пространата плажа во комбинација со листопадна шума, поволната температура на морската вода и нејзината чистота нуди оптимални услови за превенција и рехабилитација покрај брегот. Градот е основан во 3 век п.н.е. Палеогеолошкиот локалитет Бела карпа се наоѓа во мал град. Се наоѓа помеѓу северната страна на централната плажа и устието на Белата Река.

Спрат
1
број на спратови
6
Достапно
2+кк
Површина
105 m2
Корисна површина
82 m2
Тераса
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
850 m
Доктор
1 km
Кафетерија
4 km
Ресторант
220 m
Бар
60 m
Училиште/градинка
610 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00