убава куќа со голема парцела, тивка локација, Аледо, Шпанија

Aledo, Шпанија – ID 7002
189,000 Евра
Површина 25958 m2
Достапно 4+кк
Море 50 000 m
Состојба Готово

Ви нудиме прекрасна селска куќа од 147 м2 со 3 спални соби и 2 бањи, топла када и многу простор за инсталирање на сопствен приватен базен, кој се наоѓа во Аледо, Мурсија. Имотот се наоѓа на подигната парцела од 25.958 м2, која е делумно оградена и нуди прекрасна уредена градина со многу дрвја, грмушки и избор на маслинови дрвја. Овој имот нуди неверојатен панорамски поглед на околните планини, селата и е блиску до самото село.

Како што влегувате во имотот, имате чакален пат со пристаниште и надворешен склад. Настрана е прекрасна надворешна кујна со скара и надворешна помошна просторија. Покриената тераса со поглед на градина и планина е делумно застаклена со прекрасен дрвен таван. Ова е многу мирно место за одмор и вечера под отворено небо. По влегувањето во куќата, имаме пространа отворена дневна соба и трпезарија со камин на дрва. Сопствениците додадоа странична екстензија која сега е голема кујна/трпезарија во селски стил со многу простор за складирање и работни површини со плочки. Оттука има врата што ве носи во градината и патеката и страничните скали што водат до голема тераса на покривот со прекрасен поглед. Од кујната имаме спална/канцеларија на приземје со самостоен гардеробер и е комплетно наместен. До отворениот салон/трпезарија имаме пространа бања со туш и завршена според модерен стандард.

Од дневната соба имаме скали до горниот кат, каде имаме уште две спални соби и бања. Главната спална соба е многу пространа со самостојни гардероби и гардероба. Оваа спална соба има светларник над креветот, одличен за броење на ѕвездите пред да заспиете. Другата спална соба, исто така, има слободни гардероби и исто така светларник. Бањата на горниот кат е исто така многу пространа и нуди када и туш со стаклени екрани.

Надвор имаме летна кујна со скара и голема дрвена пергола со поглед на планините; какво прекрасно место за седење и релаксација додека уживате во медитеранскиот начин на живот. Има и голема дрвена барака во која може да се чува градинарски мебел и перничиња.

Имотот е приклучен на струја, а водата е приклучена на приватно водоводно претпријатие.

Локацијата на Аледо во природниот парк Сиера Еспу природно значи дека Аледо е во област со голема сценска убавина во која љубителите на природата кои ја посетуваат областа сигурно ќе уживаат.

број на спратови
2
Достапно
4+кк
Површина
25958 m2
Плац
25958 m2
Корисна површина
147 m2
Тераса
Да
Градежна површина
147 m2
Паркинг
Да
Продавница
6 km
Доктор
10 km
Кафетерија
7 km
Ресторант
910 m
Бар
6 km
Училиште/градинка
6 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00