Убави 3 соби на прва линија со двор и поглед на море, врвен комплекс, идеален за изнајмување, Обзор

Obzor , Бугарија – ID 3280
112,000 Евра
Површина 147 m2
Достапно 3+кк
Спрат 1/5
Море 50 m
услуга 16 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово

Ви нудиме наместен 3-собен стан со заден двор и поглед на море, на прва линија (околу 50 метри од плажа), во приморскиот град Обзор. Дизајнер и архитект на комплексот е познатиот Филип Старк. Станот се наоѓа на приземје и има функционален распоред: влезен хол со место каде што се инсталирани машина за перење и бојлер, дневна со кујна и трпезарија, спална соба со сопствено купатило (со када и туш), втора спална соба, втора бања со када и туш) и просторен уреден трем - ограден двор со поглед на море и рекреативен простор со базени. Станот се продава со мебел и бела техника. Двете спални соби имаат вградени гардероби. Корисната површина на станот е 121 м2, (вклучувајќи ја верандата со површина од 46 м2), а вкупната површина е 147 м2. Видео од станот на нашата веб страна Комплексот е пуштен во употреба и е добро одржуван. На територијата на комплексот се обезбедува широк спектар на опрема, забава и услуги за удобен одмор без да мора да ја напуштите територијата на комплексот, имено:

• Градина со градинарски мебел

• Базени за возрасни и деца, вкл. загреан базен и панорамски бесконечен базен

• Спа & засилувач; Велнес центар (турски и парни бањи, сауна, џакузи, салон за масажа)

• Фризерски и козметички салон

• Фитнес центар

• Тениско игралиште, пинг-понг

• Намирници

• Игротека (затворено детско катче)

• Игралиште

• Ресторан, кафуле

• Плажа

• Чадори за плажа

• Лежалки

• Детско игралиште на плажа

• Лифтови во згради

• Безбедност и видео надзор преку целата година

• Паркинг вкл. под земја

• Wi-Fi интернет е достапен низ просториите.

Многу добар избор за удобен семеен одмор и изнајмување!

Надоместокот за одржување е 15,5 евра/м2 со вклучен интернет и ТВ.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Обзор одморалиште: Обзор се наоѓа во прекрасен пејсаж, во заливот на Црното Море, врамен од Балканскиот прстен (Стара Планина) на околу 60 километри јужно од Варна и 74 километри од Бургас. Плажи и природа: тоа е популарно и навистина пријатно мало одморалиште кое го комбинира морето со широки, удобни плажи со можност за планинарење и лесни прошетки. Во близина на Обзор, во морето се влеваат реките Двојница и Камчија, кои се дел од природниот резерват.

Хоризонт и неговата историја: Неговата прекрасна локација се рефлектираше во оригиналното античко име Хелиополис (Сончев град). Оригиналната грчка поморска база подоцна стана важна римска тврдина. Во средниот век постоела непробојна бугарска тврдина Козјак, која заштитувала пристаниште од големо економско значење за бугарската трговија на Црното Море во 13 и 14 век.Урнатините на средновековната тврдина се на околу 3 километри од денешен Обзор. Овде ќе ги најде и урнатините на храмот на Јупитер на остатоците од римските ѕидини.

Спрат
1
број на спратови
5
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
147 m2
Корисна површина
121 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Продавница
40 m
Доктор
1 km
Кафетерија
30 m
Ресторант
30 m
Бар
150 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00