Убаво наместен 2 соби, на 150м од море, Драч, Албанија

Драч, Албанија – ID 5577
80,000 Евра
Површина 85 m2
Достапно 2+кк
Спрат 3/7
Море 150 m
Состојба Готово
Ви нудиме убаво наместен стан со 2 соби во Драч, Албанија. Со вкупна површина од 85 м2. Станот се наоѓа на трет кат, во зграда со лифт. Распоредот е влезен хол, дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет и балкон со убав поглед. Станот се продава со мебел и опрема според фотографиите. Зградата во која се наоѓа станот се наоѓа на пријатна и мирна локација, на околу 150м од морето. Овде ќе најдете се што ви треба за удобен одмор: продавници, училишта, ресторани и кафулиња, салони за убавина, клиники и друго.
Надоместокот за одржување е од 8 до 12 евра месечно.

Можете да најдете повеќе понуди за недвижнини на нашата веб-страница на Mojenemovitostumore.

Ние се грижиме за управувањето со имотот од А до Ш. Можете да се потпрете на нас во сите погледи.

Купувањето на нашата врска не завршува, туку само започнува.

Тимот МНМ

Лоциран на 34 километри од главниот град Тирана, крајбрежниот град Дурачи е дом на најголемото пристаниште во Албанија - и е еден од најстарите градови во земјата. „Вечниот град“ на Јадранот има 3000-годишна историја. Поради својата долга историја, градот е природно полн со антички археолошки локалитети и наоди, вклучувајќи го и познатиот амфитеатар на римскиот император Адријан, чиј капацитет од 15.000 седишта го прави вториот по големина амфитеатар на Балканот. Стариот град бил опкружен со ѕид, од кој една третина сè уште стои. Самиот Цезар некогаш одел по древните патеки кои ја преживеале историјата. Драч е фантастична дестинација за љубителите на историјата и уметноста: зад Археолошкиот музеј, посетителите можат да го истражуваат Етнографскиот музеј, кој беше дом на познатиот актер Александар Моиси, и уметничката галерија на централно место. Драч е идеален и за оние кои сакаат да се релаксираат покрај морето, бидејќи неговите песочни плажи и бројните ресторани со прекрасен поглед на Јадранот прават совршен одмор.

Ако не сте избрале од сегашната понуда, не е важно. Знаеме да работиме со побарувачка и стручно ќе го најдеме вашиот стан од соништата за вас!
Спрат
3
број на спратови
7
Достапно
2+кк
Површина
85 m2
Корисна површина
85 m2
Балкон
Да
Продавница
10 m
Доктор
10 m
Кафетерија
10 m
Ресторант
10 m
Бар
10 m
Училиште/градинка
10 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00