Ултра модерна куќа со базен, Халкидики

Fourka, Грција – ID 9403
480,000 Евра
Површина 600 m2
Достапно 5+кк
Море 3 000 m
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Искусете автентично ремек-дело направено по нарачка, каде што секој детал има приказна за раскажување. Куќата во месноста Фурка Халкидики со поглед на планина и море и 175 м2 простор за живеење со 4 спални соби и 4 бањи се простира на 600 м2. Дизајнирана од приватен архитект, се вели дека сегашните сопственици ја модернизирале оваа неокласична модерна куќа со него. Приватност, големи прозорци, тавани со светла, камини, приватен простор за гости, голем подрум и просторија за игри се комбинираат за да го направат овој дом дом. Автомобили. Овој имот има бесконечен карактер и креативен стил кој е навистина уникатен. 3000 m до песочна плажа или пешачење до градот околу 250 m.

Фурка е традиционално внатрешно село со камени куќи и капели, вклучувајќи ги и остатоците од црквата Св. Јоанис од византиската ера. Пријатните ресторани околу централниот плоштад служат македонски јадења од риба. Патеките низ околните маслинови и борови шуми и ливади водат до блиското одморалиште Скала Фуркас, каде популарните барови на плажа нудат поглед на зајдисонцето и на Солунскиот залив.

Целосно ќе обезбедиме изнајмување, управување, реконструкција, доградба, ќе ви помогнеме со се што ви треба по преносот на сопственоста.

број на спратови
2
Достапно
5+кк
Поглед на море
Да
Површина
600 m2
Плац
600 m2
Корисна површина
175 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Гаража
Да
Базен
Да
Градежна површина
175 m2
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
2 km
Доктор
5 km
Кафетерија
80 m
Ресторант
30 m
Бар
3 km
Училиште/градинка
370 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00