Вила со куќи за гости опкружена со тропска градина, Алтеа, Шпанија

Altea, Шпанија – ID 6137
1,480,000 Евра
Површина 4000 m2
Достапно Нетипичен
Море 2 100 m
Состојба Готово

Неверојатен имот полн со луксуз во пријатен стил во Altea the Vella. Куќата се наоѓа во привилегирана област, сместена во срцето на природата, опкружена со тропска градина и покрај терен за голф. Имотот се состои од главна зграда, куќа за гости, сервисен стан и дневна соба за вас. Главната куќа има 4 спални соби, 3 бањи, пространа дневна соба, посебна кујна и две тераси. Куќата има 3 спални соби, 2 купатила, дневна, кујна, тераса. Гостинскиот апартман се состои од спална соба, дневна соба со кујна и бања. Чајницата има многу оригинална тркалезна форма, опремена во ориентален стил одвнатре. Плацот е 4000 м2, има приватен базен, скара, гаража за две коли, градина со палми и егзотични дрвја. Имотот е ексклузивен, со мешавина на елеганција, луксуз и удобност што вреди да се види!

број на спратови
2
Достапно
Нетипичен
Површина
4000 m2
Плац
4000 m2
Корисна површина
500 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Гаража
Да
Базен
Да
Градежна површина
530 m2
Паркинг
Да
Продавница
640 m
Доктор
620 m
Кафетерија
640 m
Ресторант
190 m
Бар
610 m
Училиште/градинка
150 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00