Вила во престижно одморалиште, на само 30 км од аеродромот и Драч, Ѓири Лалзит, Албанија

Gjiri Lalzit, Албанија – ID 7446
830,000 Евра
Површина 900 m2
Достапно 6+кк
Море 150 m
Состојба Готово

Единствена можност во Албанија! Дали сакате да поседувате имот во престижно и богато опремено одморалиште во близина на аеродромот?

Ви нудиме вила во новиот проект San Pietro Resort, кој се наоѓа во заливот Лалеси, 40 км од Тирана, 35 км од аеродромот Ринас и 30 км од градот Драч.

Премиум зона: Индивидуалната вила е со вкупна површина од 242 м2. На приземје има дневна соба со отворена кујна и спална соба. На вториот кат има 4 спални соби. Вкупната цена на вилата е 830.000 евра со вклучен плац, која варира во зависност од локацијата на вилата (600-900 м2) и приватен базен.

Сан Пјетро, Хотел & засилувач; Резиденции, вклучува туристичко село и хотел со кој ќе управува групацијата Мелиа. Проектот е избран за изградба на подрачјето на најсеверниот дел на самиот град Лалези поради зеленилото и природните убавини. Ова е едно од најголемите достигнувања на овој проект, хармонијата на природата со градежништвото. Архитектот се фокусираше на преплетување и комбинирање на природни и архитектонски елементи, ја реализираше конструкцијата помеѓу дрвјата и создаде зелени површини над терасите на вилите во комбинација со дрвени перголи.

Одморалиштето вклучува и заеднички области за забава или услуги (продавници, игралишта, спортски катчиња, базен итн.), како и области како што се патишта, влезови во областа итн. кои бараат одржување, чистење, осветлување итн. Ова секако повлекува и месечна исплата од секој сопственик за комплексот секогаш да се одржува и во најдобра можна состојба.

Следниве услуги ќе бидат достапни во одморалиштето:

- Резервирана плажа

- Вилите ќе имаат комплетна клима (мултисплит клима)

- Земјиштето ќе стои во имотниот лист

- Капацитетите ќе бидат вклучени од хотелот Мелиа, финансиските пакети и услуги 24 часа на ден за да им се даде на клиентите приватност и удобност.

- Во секоја зграда ќе бидат поставени безбедносни камери за ваша и безбедноста на вашето семејство.

Повеќе информации за проектот во РК или на веб-страницата на Mojenemovitostumore.

број на спратови
2
Достапно
6+кк
Површина
900 m2
Плац
900 m2
Корисна површина
234 m2
Градежна површина
242 m2
Паркинг
Да
Продавница
4 km
Доктор
3 km
Кафетерија
2 km
Ресторант
0 m
Бар
890 m
Училиште/градинка
900 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00